Kit Includes
- Premium Frame
- Canopy
- Protective Dust Cover
$1,050.00
The premier portable shelter features a durable, lightweight, rust free frame that is the ultimate value and ease of set-up.Heavy-duty, lightweight aluminum frame; 13 lbs. lighter than our other 10′ framesFrame slides easily into place with ABS plastic glidersPeak features hand crank for additional tension
The premier portable shelter features a durable, lightweight, rust free frame that is the ultimate value and ease of set-up.Heavy-duty, lightweight aluminum frame; 13 lbs. lighter than our other 10′ framesFrame slides easily into place with ABS plastic glidersPeak features hand crank for additional tension
| Graphic Area | Valance: 60"W x 8"H Peak: 44"W x 24"H |
| Kit Includes | Premium Frame |
| Weight | 60 lbs |
| Product Weight | 50.5 lbs |
| Ship Height | 14 |
| Ship Length | 68 |
| Ship Width | 14 |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 120"W x 120"D x 124.5" - 137"H |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!