A broad selection of cases to protect your investment. Made of heavy-duty thick cardboard construction with plastic end caps that screw on tightly to prevent graphic from falling out. Adjustable nylon carrying strap.
| Graphic Area | |
| Kit Includes | |
| Weight | 3 lbs |
| Product Weight | 2 lbs |
| Ship Height | 6 in |
| Ship Length | 39 in |
| Ship Width | 6 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | No |
| Imprint Locations | |
| Product Size | Outside dims: 36"L x 4.5"Dia. |
| Setup Charge | 0 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!