Kit Includes
- (1) Dye Sublimated Canopy
The 7′ x 7′ canopy covers nearly 50 square feet, providing you with ample advertising space.
| Graphic Area | |
| Kit Includes | (1) Dye-Sub Canopy |
| Weight | 5.75 lbs |
| Product Weight | 4.75 lbs |
| Ship Height | 7 in |
| Ship Length | 17 in |
| Ship Width | 12 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 81.25 in (W) x in (H) x 81.25 in (D) |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!