Kit Includes
- (1) 8 Qd Straight Frame
- (5) Graphic Panels
- (1) Soft Carry Case
$1,210.00
A stronger frame and hubs mean more options and accessories for you!Stronger, and more durable frame then our standard GeoMetrixPre-installed panels ensure a quick set-upDye-sublimated fabric panels are machine washableSoft carry case included2 year frame warranty Patent Pending.
A stronger frame and hubs mean more options and accessories for you!Stronger, and more durable frame then our standard GeoMetrixPre-installed panels ensure a quick set-upDye-sublimated fabric panels are machine washableSoft carry case included2 year frame warranty Patent Pending.
| Graphic Area | (Assembled Dim) : 129.63 in (W) x 83.88 in (H) x 14 in (D) , (Frame Collapsed Dim) : 10.5 in (W) x 32.5 in (H) x 8 in (D) |
| Kit Includes | (1) 8 Qd Straight Frame |
| Weight | 23 lbs |
| Product Weight | 18.6 lbs |
| Ship Height | 15 in |
| Ship Length | 35 in |
| Ship Width | 15 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | (Assembled Dim) 129.625"w x 83.875"h x 14"d |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!