Kit Includes
- (1) Hardware Kit including Column,
- Base and
- Electric Air Pump
- (1) Air Column Graphic
$596.55
This 9.5′ tall inflatable display increases visibility in areas with high-ceilings. Display easily inflates and seals the air inside bringing attention to the two-way stretch fabric graphics. Inflatable is made of polyurethane plastic, a durable, air mattress-like material.
This 9.5′ tall inflatable display increases visibility in areas with high-ceilings. Display easily inflates and seals the air inside bringing attention to the two-way stretch fabric graphics. Inflatable is made of polyurethane plastic, a durable, air mattress-like material.
| Graphic Area | |
| Kit Includes | (1) Hardware Kit including Column, Base and Electric Air Pump |
| Weight | 16.25 lbs |
| Product Weight | 14 lbs |
| Ship Height | 13 in |
| Ship Length | 19 in |
| Ship Width | 25 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 21.25"w x 113.5"h x 21.25"d |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!