Kit Includes
- (1) 9 qd curved frame w/24 face plates
- (6) 3 piece mag rails
- (1) Hardware bag
- (3) Center curved mural panels
- (2) End curved fabric panels
- (1) Fabric case-to counter kit
- (1) Double LED light kit
- (1) Oval hard case
For regular use at multiple events, choose this best selling pop-up display. To create a vibrant back wall for any presentation, choose from Velcro receptive fabric or laminated, full-color graphic mural panels. Tabletop Display kits available-see page 124.
| Graphic Area | Viewable Area : 82.88 in (W) x 89.5 in (H) |
| Kit Includes | (1) 9 qd curved frame w/24 face plates |
| Weight | 90.75 lbs |
| Product Weight | 83.25 lbs |
| Ship Height | 18 in |
| Ship Length | 40 in |
| Ship Width | 29 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | Display: 104"w x 31"d x 92" |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!