Increase your brand awareness by securing your banners to these portable A-Frame displays. The lightweight aluminum frame is built to withstand outdoor conditions. Simply collapse the display and store it until your next event.
| Graphic Area | Graphic Size : 97 in (W) x 36 in (H),Viewable Area : 94 in (W) x 33 in (H) |
| Kit Includes | (2) Graphic Banners |
| Weight | 54:lbs |
| Product Weight | 22.5:lbs |
| Ship Height | 12 in |
| Ship Length | 12 in |
| Ship Width | 52 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 100.75 in (W) x 38 in (H) x 24.75 in (D) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Hardware & Soft Case Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!