Kit Includes
- (1) Frame w/ Mounting Hardware
- (1) Graphic
Illuminate your message with these eye-catching acrylic signs. For long-lasting durability, the frame is made of optical acrylic. The LED power lasts for over 50,000 hours.
| Graphic Area | Graphic Size : 17 in (W) x 11 in (H) Viewable Area : 16 in (W) x 10 in (H) |
| Kit Includes | (1) Frame w/ Mounting Hardware |
| Weight | 7.5 lbs |
| Product Weight | 5 lbs |
| Ship Height | 31 in |
| Ship Length | 5 in |
| Ship Width | 20 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 19.75 in (W) x 13.75 in (H) x 1.25 in (D) |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!