Get two unique looks with one versatile product. The overlapping two-way poly-stretch covers fit over a Showgoer 6′ Folding Table eliminating wrinkles. Easily reverse the order of the covers to create an alternate look. Fabric is FR rated (flame retardant treated) for exhibit halls. Patent pending.
| Graphic Area | 85.5"W x 102.5"H |
| Kit Includes | (1) 6ft UltraFit Crossover Table Throw |
| Weight | 6:lbs |
| Product Weight | 4:lbs |
| Ship Height | 5 in |
| Ship Length | 14 in |
| Ship Width | 14 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 72"w x 29"h x 30"d |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Product Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!