$388.75
These form-fitting throws offer a smooth display surface for promoting your brand. The seamless two-way poly-stretch fabric fits snug over tables eliminating wrinkles. Fabric is FR rated (flame retardant treated) for exhibit halls. We cannot guarantee Graphic alignment across any seam.
These form-fitting throws offer a smooth display surface for promoting your brand. The seamless two-way poly-stretch fabric fits snug over tables eliminating wrinkles. Fabric is FR rated (flame retardant treated) for exhibit halls. We cannot guarantee Graphic alignment across any seam. Seam locations:All vertical corners.
| Graphic Area | (Bleed area) 97"w x 42"h |
| Kit Includes | (1) 42.5" Imprinted Full Bleed Round Ultrafit Throw |
| Weight | 6:lbs |
| Product Weight | 2.25:lbs |
| Ship Height | 5 in |
| Ship Length | 14 in |
| Ship Width | 14 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | (On table) 31.5"w x 42.5"h |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Product Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!