$59.00
Our most economical throw! 3-sided coverage with an open back for easy access and storage.Sit comfortably behind your tableCovers 3 sides of the table with a 9.5 inch overhang in the backEasy access for storage under tableFlame retardant, premium polyester poplin fabricMachine washable and wrinkle resistantDo not dry clean and do not iron.
Our most economical throw! 3-sided coverage with an open back for easy access and storage.Sit comfortably behind your tableCovers 3 sides of the table with a 9.5 inch overhang in the backEasy access for storage under tableFlame retardant, premium polyester poplin fabricMachine washable and wrinkle resistantDo not dry clean and do not iron.
| Graphic Area | 72"W x 30"D x 29"H |
| Kit Includes | |
| Weight | 3 lbs |
| Product Weight | 2 lbs |
| Ship Height | 7 in |
| Ship Length | 14 in |
| Ship Width | 10 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | No |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 72 in (W) x 28 in (H) x 30 in (D) |
| Setup Charge | |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!