These throws are a cost-effective solution for large quantity needs. Lightweight, 100% woven polyester pongee fabric is designed for short-term use and available in four colors with a white imprint only. Four-sided for complete table coverage.Not Flame Retardant or Machine Washable.
| Graphic Area | |
| Kit Includes | 25 or more Individually Polybagged 6' Value Lite |
| Weight | 24.5 lbs |
| Product Weight | 20 lbs |
| Ship Height | 15 in |
| Ship Length | 35 in |
| Ship Width | 15 in |
| Number of Imprint Colors | 1 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 72"w x 30"d x 29"h |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!