Kit Includes
- (1) Graphic Banner Only
Dramatically increase the impact and visibility of your marketing message and stand out in a crowdBanners finished with grommets and hemsBungee cords make mounting banners to all sides of the hardware quick and easy.
| Graphic Area | Graphic Size : 49 in (W) x 36 in (H),Viewable Area : 46 in (W) x 33 in (H) |
| Kit Includes | (1) Graphic Banner Only |
| Weight | 11:lbs |
| Product Weight | 2.5:lbs |
| Ship Height | 39 in |
| Ship Length | 6 in |
| Ship Width | 6 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 46 in (W) x 33 in (H) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:90 day Outdoor / 1 yr Indoor Graphic Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!