Kit Includes
- (1) 10' Dye-sub half wall
- (1) 3-pc 10' Stabilizer bar
- (2) Premium frame clamps
Add style and branding to your next outdoor event with Half Wall Kits!Durable, flame retardant, weather resistant, 400 denier polyester Includes stabilizing bar and clamps
| Graphic Area | (w/Bleed) 117.5w x 45"h |
| Kit Includes | (1) 10' Dye-sub half wall |
| Weight | 22:lbs |
| Product Weight | 7:lbs |
| Ship Height | 39 in |
| Ship Length | 6 in |
| Ship Width | 6 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | (on tent frame) 118.5"w x 2.125"d x 38"h Finished wall only size 115.5"w x 38"h |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!