Kit Includes
- Premium Frame
- Canopy
- Protective Dust Cover
$1,828.00
The premier portable shelter features a durable, lightweight, rust free frame that is the ultimate value and ease of set-up.Heavy-duty, lightweight aluminum frame; 13 lbs. lighter than our other 10′ framesFrame slides easily into place with ABS plastic glidersPeak features hand crank for additional tension
The premier portable shelter features a durable, lightweight, rust free frame that is the ultimate value and ease of set-up.Heavy-duty, lightweight aluminum frame; 13 lbs. lighter than our other 10′ framesFrame slides easily into place with ABS plastic glidersPeak features hand crank for additional tension
| Graphic Area | 117"W x 87.24"H - View Template |
| Kit Includes | Premium Frame |
| Weight | 81:lbs |
| Product Weight | 57.5:lbs |
| Ship Height | 14 in |
| Ship Length | 14 in |
| Ship Width | 68 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 120"W x 120"D x 124.5" - 137"H |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!