Kit Includes
- Premium Frame
- Canopy
- Protective Dust Cover
$1,105.00
The premier portable shelter features a durable, lightweight, rust free frame that is the ultimate value and ease of set-up.Heavy-duty, lightweight aluminum frame; 13 lbs. lighter than our other 10′ framesFrame slides easily into place with ABS plastic glidersPeak features hand crank for additional tension
The premier portable shelter features a durable, lightweight, rust free frame that is the ultimate value and ease of set-up.Heavy-duty, lightweight aluminum frame; 13 lbs. lighter than our other 10′ framesFrame slides easily into place with ABS plastic glidersPeak features hand crank for additional tension
| Graphic Area | Peak imprint : 44 in (W) x 24 in (H) ,Valance imprint : 60 in (W) x 8 in (H) |
| Kit Includes | (1) Premium Tent Frame |
| Weight | 81:lbs |
| Product Weight | 57.5:lbs |
| Ship Height | 14 in |
| Ship Length | 14 in |
| Ship Width | 68 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 120 in (W) x 137 in (H) x 120 in (D) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!