Display your message with style and simplicity. The clean “X” design offers easy assembly and duraility Lightweight and sturdy design Sets up in seconds Multiple sizes available Included woven case.
| Graphic Area | (Bleed Area) 31.5"w x 82"h |
| Kit Includes | (1) Graphic banner |
| Weight | 11:lbs |
| Product Weight | 2.25:lbs |
| Ship Height | 39 in |
| Ship Length | 6 in |
| Ship Width | 6 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 31.5 in (W) x 79 in (H) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Graphic Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!