Kit Includes
- (1) Graphic Banner
- (1) Hardware w/Woven Case
This cost-effective X display is perfect for bulk quantity purchases. Strong, fiber glass arms connect to the durable, aluminum hub to create a taut banner. Lightweight and sturdy design Sets up in seconds Multiple sizes available Included woven case.
| Graphic Area | Graphic Size : 31.5 in (W) x 73 in (H) , Viewable Area : 31.5 in (W) x 70 in (H) |
| Kit Includes | (1) Graphic Banner |
| Weight | 18:lbs |
| Product Weight | 3.25:lbs |
| Ship Height | 7 in |
| Ship Length | 7 in |
| Ship Width | 49 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 31.5 in (W) x 70 in (H) x 31.5 in (D) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Product Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!