With easy to install, interchangeable graphic rollers, containing your graphic, swap your message as often as you need.With an aluminum base and durable construction, this retractable banner will last a lifetime.Low profile, footless aluminum base.4-part telescoping pole provides quick assembly and adjustable banner heights.Easy to change graphic rollers.Additional graphic rollers sold separately.Choose from silver or black end caps.
Product Size Min. Height : 35.5 in (W) x 31.5 in (H) x 7.75 in (D)
Product Size Max. Height : 35.5 in (W) x 80.5 in (H) x 7.75 in (D)
| Graphic Area | 33.5"W x 82.5"H |
| Kit Includes | (1) Retractor Display |
| Weight | 34:lbs |
| Product Weight | 10:lbs |
| Ship Height | 11 in |
| Ship Length | 11 in |
| Ship Width | 39 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 35.5"W x 7.75"D x 37" - 80.5"H |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:Lifetime Hardware Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!