Kit Includes
- (1) Installed Graphic
- (1) Hardware w/ Soft Case
Classic retractor design you will love with effortless height adjustability.Features a classic “half moon” shape with rounded front and single foot base for a compact footprint.Flip lever telescoping pole for easy height adjustments from 65″ to 82″.Base snap rail allows for graphic changes.Choice of silver or black hardware.
Product Size Max. Height : 34 in (W) x 82 in (H) x 15 in (D)
Product Size Min. Height : 34 in (W) x 65 in (H) x 15 in (D)
| Graphic Area | Graphic Size w/Bleed : 31.5 in (W) x 69 in (H), Viewable Area Min. Height : 31.5 in (W) x 62.5 in (H), Viewable Area Max. Height : 31.5 in (W) x 79 in (H) |
| Kit Includes | (1) Installed Graphic |
| Weight | 9.5 lbs |
| Product Weight | 8.5 lbs |
| Ship Height | 6 |
| Ship Length | 36 |
| Ship Width | 6 |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | Product Size Max. Height : 34 in (W) x 82 in (H) x 15 in (D) |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!