$229.80
All of the best A-frame features in one lightweight, compact design. The durable, weather-resistant and maintenance-free frame accepts graphics up to .25″ thick. Each graphic is printed single or double-sided to allow for two or four different messages. Frame features a molded handle for easy transportation. Available in white only.
All of the best A-frame features in one lightweight, compact design. The durable, weather-resistant and maintenance-free frame accepts graphics up to .25″ thick. Each graphic is printed single or double-sided to allow for two or four different messages. Frame features a molded handle for easy transportation. Available in white only.
| Graphic Area | Graphic Size : 22 in (W) x 28 in (H) Viewable Area : 22 in (W) x 27 in (H) |
| Kit Includes | (1 ) Hardware |
| Weight | 43:lbs |
| Product Weight | 15:lbs |
| Ship Height | 26 in |
| Ship Length | 6 in |
| Ship Width | 38 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | Set-Up : 24 in (W) x 36.75 in (H) x 21.5 in (D) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Product Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!