Kit Includes
- (1)Chair Back
- (1)Chair Seat
- (2) Dowels
Replacement Canvas Kit for Full-Color Imprint Directors Chairs.
| Graphic Area | 13"W x 4.5"H |
| Kit Includes | (1)Chair Back |
| Weight | 9:lbs |
| Product Weight | 1.25:lbs |
| Ship Height | 7 in |
| Ship Length | 7 in |
| Ship Width | 25 in |
| Number of Imprint Colors | 1 |
| Artwork Required | yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | Seat 19.5"W x 15.875"D |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Product Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!