Kit Includes
- (1) Banner
Oval Base Crescent Replacement Graphic Vivid, dye sublimated full wrap graphics on polyester knit fabric We cannot guarantee Graphic alignment across any seam Seam Locations: Entire Shape Outline.
| Graphic Area | (w/Bleed) (2) PRINT FILES for MAIN BODY: 40.5" W x 82.5"H (1) PRINT FILE for BASE: 30.5Wx16"H |
| Kit Includes | (1) Banner |
| Weight | 2.4 lbs |
| Product Weight | 1.6 lbs |
| Ship Height | 7 in |
| Ship Length | 14 in |
| Ship Width | 10 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | MAIN BODY: 39"W x 81.5" |
| Setup Charge | 0 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!