Create a multi-dimensional display in seconds! The lightweight, aluminium constructed frame makes for easy transportation, while the dye sublimated polyester double knit fabric ensures your graphics will pop. Floor kits are available.
| Graphic Area | |
| Kit Includes | (1) Frame w/Soft Case |
| Weight | 26:lbs |
| Product Weight | 8:lbs |
| Ship Height | 13 in |
| Ship Length | 13 in |
| Ship Width | 21 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 46"w x 32.125"h x 9.625"d |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Product Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!