Kit Includes
- (1) Chair Graphic
A lightweight, modular solution for casual business settings. Available in multiple options to create the configuration you’re looking for. Dye sublimated two-way stretch fabric creates a form-fitted look when wrapped around the inflated shapes. Polyurethane plastic inflatable chairs are a durable, air mattress-like material and can support up to 250 lbs. each.
| Graphic Area | |
| Kit Includes | (1) Chair Graphic |
| Weight | 1.5 lbs |
| Product Weight | 1 lb |
| Ship Height | 9 in |
| Ship Length | 9 in |
| Ship Width | 9 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!