Kit Includes
- (1) 20' Premium Tent Frame
- (1) Dye Sublimated Canopy
- (1) Soft Carry Case w/ Wheels
- (1) Tent Stake Kit
These specious tents have been updated to offer the same great benefits the Premium Tent frame.Now with hexagon shaped aluminum legs offering increased strength shaped for long-term use.Kits include a soft carry
case with wheels and a stake kit for your convenience.The canopy is available in white only or dye submitted.
| Graphic Area | |
| Kit Includes | (1) 20' Premium Tent Frame |
| Weight | 45:lbs |
| Product Weight | 26.5:lbs |
| Ship Height | 19 in |
| Ship Length | 13 in |
| Ship Width | 25 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 234.5 in (W) x 139.25 in (H) x 126.75 in (D) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!