With over 7′ of graphics, you are sure to grab attention of people walking byDouble-sided banner easily attaches to hardware with pole pockets.
| Graphic Area | Graphic Size : 24.25 in (W) x 83.25 in (H) , Viewable Area : 23.25 in (W) x 78.25 in (H) |
| Kit Includes | (1) Double-Sided Banner |
| Weight | 6:lbs |
| Product Weight | 2.5:lbs |
| Ship Height | 29 in |
| Ship Length | 5 in |
| Ship Width | 5 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 23.25 in (W) x 78.25 in (H) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:90 day Outdoor / 1 yr Indoor Graphic Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!