Kit Includes
- (1) Graphic banner
A sleek design with heavy-duty aluminum hub and back leg for added stability.Fiberglass & aluminum design is extra sturdy yet lightweight Grommeted banner easily attaches to the hardware Available in three sizesIncludes woven case.
| Graphic Area | (Bleed Area) 23.5"w x 73"h |
| Kit Includes | (1) Graphic banner |
| Weight | 5:lbs |
| Product Weight | 1.5:lbs |
| Ship Height | 5 in |
| Ship Length | 5 in |
| Ship Width | 25 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 23.5 in (W) x 70 in (H) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Graphic Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!