Kit Includes
- (1) Inflatable, including canvas carry case and 4 pieces of Nylon Rope
- (1) 4 Amp Blower
- (2) Sets of Yellow Stake Kits (8 total Stakes)
$1,600.00
Create a grand entrance with inflatable archways. Constructed from strong, PVC-coated nylon, a low weight, tear-resistant and water-resistant material, to stand up to outdoor use. Displays inflate in less than a minute for quick set up.Graphics attach using hook and loop, allowing interchangeable messages Kit includes a 4 amp blower. Use the attached rings to secure arch with included heavy duty stakes and rope Ships in two packages.
Create a grand entrance with inflatable archways. Constructed from strong, PVC-coated nylon, a low weight, tear-resistant and water-resistant material, to stand up to outdoor use. Displays inflate in less than a minute for quick set up.Graphics attach using hook and loop, allowing interchangeable messages Kit includes a 4 amp blower. Use the attached rings to secure arch with included heavy duty stakes and rope Ships in two packages 1st package: Shipping box dimensions: 35 x 15 x 15 Box dim weight is 41 lbs. 2nd package: Shipping box dimensions: 15 x 16 x 10 Box dim weight is 13
| Graphic Area | |
| Kit Includes | (1) Inflatable, including canvas carry case and 4 pieces of Nylon Rope |
| Weight | 0 lns |
| Product Weight | 41 lbs |
| Ship Height | 15 in |
| Ship Length | 15 in |
| Ship Width | 36 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | no |
| Imprint Locations | |
| Product Size | (w/o tube & blower) 172"w x 120.5"h x 26.5"d |
| Setup Charge | 0 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!