Kit Includes
- (1) 8' Dye-Sub Full-Bleed Canopy
Durable, fire-retardant, weather-resistant, 400 denier polyester replacement canopy for 8′ x 8′ event tents.
| Graphic Area | |
| Kit Includes | (1) 8' Dye-Sub Full-Bleed Canopy |
| Weight | 16:lbs |
| Product Weight | 8:lbs |
| Ship Height | 11 in |
| Ship Length | 11 in |
| Ship Width | 11 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!