Perfect for on-the-go marketers, this cost-conscious fabric display has a unique center hub system that allows it to collapse into one piece. The frame is constructed of 1″ anodized aluminum and has shock corded tubing for a sturdy presentation and fast assembly.
| Graphic Area | (Product Footprint-Assembled) : 98 in (W) x 71 in (H) x 20 in (D) |
| Kit Includes | (1) Hardware with Soft Case |
| Weight | 9.75 lbs |
| Product Weight | 7.5 lbs |
| Ship Height | 15 in |
| Ship Length | 41 in |
| Ship Width | 7 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | No |
| Imprint Locations | |
| Product Size | (Product Footprint-Assembled) 94.5"w x 20"d x 71.5"h |
| Setup Charge | 0 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!