Kit Includes
- (1) 4 qd curved frame w/15 face plates
- (5) 2 piece mag rails
- (1) Hardware bag
- (2) Center curved fabric panels
- (2) End curved fabric panels
- (1) Single LED light kit
- (1) Square hard case
Our largest tabletop display offers a variety of graphic sizes for multiple display configurations. The strong and lightweight carbon composite poles with aluminum corners converts to fit a 6′ or 8′ table for multiple display options. Add any one of our table coverings for a complete look.
| Graphic Area | Graphic Sze : 96 in (W) x 19.75 in (H) Viewable Area : 95 in (W) x 18.25 in (H) |
| Kit Includes | (1) 4 qd curved frame w/15 face plates |
| Weight | 29:lbs |
| Product Weight | 11.75:lbs |
| Ship Height | 9 in |
| Ship Length | 9 in |
| Ship Width | 49 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | (Product Footprint) 75"w x 17"d x 61"h |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Product Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!