Kit Includes
- (1)Frame
- (12)Channel Bars w/ Magnets
- (6) Channel Bars w/o Magnets
- (1)Hardware Bag
- (3)Fabric Center Panels
- (2)Fabric End Panels
- (1)Fabric Case-to-Counter Kit
- (1)Double LED Light Kit
- (1)Display Hard Case w/Wheels
A budget friendly pop-up display for the occasional exhibitor. To create a vibrant back wall for any presentation,Velcro receptive fabric.
| Graphic Area | |
| Kit Includes | (1)Frame |
| Weight | 90 lbs |
| Product Weight | 82 lbs |
| Ship Height | 40 in |
| Ship Length | 18 in |
| Ship Width | 29 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | No |
| Imprint Locations | |
| Product Size | Display: 100"W x 31"D x 91.375" |
| Setup Charge | 0 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!