Kit Includes
- (1) 4 qd curved frame w/15 face plates
- (5) 2 piece mag rails(1) Hardware bag
- (2) Center curved mural panels
- (2) End curved fabric panels
- (1) Single LED light kit
- (1) Square hard case
The perfect tabletop pop-up display for anyone who is budget-conscious. Choose from Velcro receptive fabric or laminated, full-color graphic mural panels to create a vibrant backdrop for any presentation. Floor display kits are available-see page 153.
| Graphic Area | Viewable Area : 55.25 in (W) x 59.5 in (H) |
| Kit Includes | (1) 4 qd curved frame w/15 face plates |
| Weight | 54.75 lbs |
| Product Weight | 51.25 lbs |
| Ship Height | 18 in |
| Ship Length | 42 in |
| Ship Width | 16 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | (Product Footprint) 75"w x 17"d x 61"h |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!