From half walls to full walls, you can customize your tent to fit all your advertising needs. Walls are heavy-duty, 400 denier polyester or 9 oz mesh vinyl which stay taut with the use of hook and loop straps. For use on any 6′ side(s) of our tents Flame retardant, weather-resistant Zip or velcro corners togetherAvailable in White or Black only.
| Graphic Area | 71.75 in (W) x 84.5 in (H) x 84.5 in (D) |
| Kit Includes | (1) 6' Unimprinted Full Wall |
| Weight | 6:lbs |
| Product Weight | 3.5:lbs |
| Ship Height | 7 in |
| Ship Length | 7 in |
| Ship Width | 10 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | No |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 71.75"w x 84.5"h |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!