Kit Includes
- Hardware
- Installed Graphic
- Soft Carry Case
This classic base is durable, yet lightweight, for hassle-free transportation.The durable, lightweight base is perfect for traveling. Its size make it ideal for smaller areas, while still achieving the same effect as the larger styles.
Assembled Dimensions : 48.75 in (W) x 84 in (H) x 15 in (D)
Base Dimensions : 48.5 in (W) x 3.5 in (H) x 3.63 in (D)
| Graphic Area | |
| Kit Includes | Hardware |
| Weight | 11 lbs |
| Product Weight | 10.25 lbs |
| Ship Height | 6 |
| Ship Length | 51 |
| Ship Width | 6 |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 48 in (W) x 3.5 in (H) x 3.63 in (D) |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!