Kit Includes
- (1) Hardware w/ Soft Case
Built to last. This top of the line retractor is your best choice for repeated use. table, footless aluminum base design.Features heavy duty retractor coil and 3-section shock cord pole for quick and smooth assembly.Available in three widths with your choice of one or two graphics.Lifetime Warranty on Hardware.
| Graphic Area | Base Dimensions : 41.25 in (W) x 3.13 in (H) x 6.88 in (D) |
| Kit Includes | (1) Hardware w/ Soft Case |
| Weight | 19 lbs |
| Product Weight | 17.2 lbs |
| Ship Height | 6 in |
| Ship Length | 44 in |
| Ship Width | 9 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | No |
| Imprint Locations | |
| Product Size | |
| Setup Charge | 0 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!