Kit Includes
- (1) Hardware w/ Soft Case
A perfect, cost-conscious retractable banner with multiple options for short-term use! The double-footed design ensures stability and is available in three widths.
Product Size : 35.75 in (W) x 81.87 in (H) x 15 in (D)
| Graphic Area | |
| Kit Includes | (1) Hardware w/ Soft Case |
| Weight | 11:lbs |
| Product Weight | 6.5:lbs |
| Ship Height | 39 in |
| Ship Length | 6 in |
| Ship Width | 6 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | No |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 35.75 in (W) x 81.87 in (H) x 15 in (D) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:6 Month Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!