Kit Includes
- (1) 31.5" Value Retractor Replacement Graphic
A perfect, cost-conscious retractable banner with multiple options for short-term use! The double-footed design ensures stability and is available in three widths.Choose from economical Polypropylene Media or Laminated No Curl for added graphic protection.
Product Size : 31.5 in (W) x 79.5 in (H)
| Graphic Area | With Bleed : 31.5 in (W) x 86 in (H), Finished : 31.5 in (W) x 79.5 in (H) |
| Kit Includes | (1) 31.5" Value Retractor Replacement Graphic |
| Weight | 20.25 lbs |
| Product Weight | 1.5 lbs |
| Ship Height | 5 in |
| Ship Length | 37 in |
| Ship Width | 5 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 31.5 in (W) x 79.5 in (H) |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!