A new shape on the classic boulevard banner. Strong, double-sided 18 oz Opaque Vinyl withstands the elements for long-term outdoor use. Hardware and Banners sold separately.
| Graphic Area | 33.5"w x 66.25"h |
| Kit Includes | (1) 30" x 60" S-Shape Boulevard Banner |
| Weight | 2.75 lbs |
| Product Weight | 2 lbs |
| Ship Height | 5 in |
| Ship Length | 37 in |
| Ship Width | 5 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 33"w x 58.25"h |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!