Kit Includes
- (1) 3' x 6' Double-Sided 18 oz. Opaque Vinyl Banner
18 oz Opaque vinyl Double-Sided Banners include a block out liner for 100% opacity.
| Graphic Area | 72 in (W) x 36 in (H) |
| Kit Includes | (1) 3' x 6' Double-Sided 18 oz. Opaque Vinyl Banner |
| Weight | 9:lbs |
| Product Weight | 3.5:lbs |
| Ship Height | 39 in |
| Ship Length | 6 in |
| Ship Width | 6 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 72 in (W) x 36 in (H) x 36 in (D) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!