From half walls to full walls, you can customize your tent to fit all your advertising needs. walls are heavy-duty, 400 denier polyester or 9 oz mesh vinyl which stay taut with the use of hook and loop straps.
| Graphic Area | |
| Kit Includes | (1) 15' Blank Half Wall |
| Weight | 22:lbs |
| Product Weight | 9:lbs |
| Ship Height | 7 in |
| Ship Length | 7 in |
| Ship Width | 73 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | No |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 178 in (W) x 38 in (H) x 2.5 in (D) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!