Kit Includes
- (1) 12qd Double-Sided Deluxe Geometrix Backwall
Eliminate background distractions and bring focus to your graphic banners. The super poly knit flag fabric back wall includes a blockout liner for double-sided printing. Use with any of the 12qd Deluxe GeoMetrix kits.
| Graphic Area | |
| Kit Includes | (1) 12qd Double-Sided Deluxe Geometrix Backwall |
| Weight | 11:lbs |
| Product Weight | 5.5:lbs |
| Ship Height | 12 in |
| Ship Length | 7 in |
| Ship Width | 17 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 119.5"w x 89.5"h |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Graphic Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!