Kit Includes
- (1) 12 qd curved frame w/28 face plates
- (7) 3 piece mag rails
- (1) Hardware bag
- (4) Center curved fabric panels
- (2) End curved fabric panels
- (1) Fabric case-to counter kit
- (1) Double LED light kit
- (1) Oval hard case
For regular use at multiple events, choose this best selling pop-up display. To create a vibrant back wall for any presentation, choose from Velcro receptive fabric or laminated, full-color graphic mural panels. Tabletop Display kits available-see page 124. Patent Pending.
| Graphic Area | |
| Kit Includes | (1) 12 qd curved frame w/28 face plates |
| Weight | 104.5 lbs |
| Product Weight | 97 lbs |
| Ship Height | 18 in |
| Ship Length | 40 in |
| Ship Width | 29 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | No |
| Imprint Locations | |
| Product Size | Display: 119"w x 36"d x 92" |
| Setup Charge | 0 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!