Kit Includes
- (1) 10' Imprinted Half Wall
- (1) 3-pc 10' Stabilizer bar
- (2) Standard frame clamps
From half walls to full walls, you can customize your tent to fit all your advertising needs. Walls are heavy-duty, 400 denier polyester or 9 oz mesh vinyl which stay taut with the use of hook and loop straps. For use on any 10′ side(s) of our Standard tents Flame retardant, weather-resistant
| Graphic Area | |
| Kit Includes | (1) 10' Imprinted Half Wall |
| Weight | 30:lbs |
| Product Weight | 7.5:lbs |
| Ship Height | 8 in |
| Ship Length | 8 in |
| Ship Width | 48 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!