Kit Includes
- (1) Double-Sided 10' Dye-sublimated half wall (1) 3-pc 10' Stabilizer bar (2) Premium frame clamps
From half walls to full walls, you can customize your tent to fit all your advertising needs. walls are heavy-duty, 400 denier polyester or 9 oz mesh vinyl which stay taut with the use of hook and loop straps.
| Graphic Area | View Template : 0 in (W) x in (H) |
| Kit Includes | (1) Double-Sided 10' Dye-sublimated half wall (1) 3-pc 10' Stabilizer bar (2) Premium frame clamps |
| Weight | 22:lbs |
| Product Weight | 9:lbs |
| Ship Height | 39 in |
| Ship Length | 6 in |
| Ship Width | 6 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 115.5 in (W) x 38 in (H) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!