Kit Includes
- Frame
- Case
- Banners
$1,795.00
The excitement of three dimensions meets the ease of a pop-up. Interchangeable, dye-sublimated fabric banners create a multitude of looks on one display.Easy and fastest pop-up display to assemble with pre-installed graphic panels Lightweight, weighing more than 50% less than an average floor pop-up display.
The excitement of three dimensions meets the ease of a pop-up. Interchangeable, dye-sublimated fabric banners create a multitude of looks on one display.Easy and fastest pop-up display to assemble with pre-installed graphic panels Lightweight, weighing more than 50% less than an average floor pop-up display Easy change, fabric panels are machine washable More economical than a standard pop-up display Oval Display Case included Includes 1 year warranty on frame.
| Graphic Area | 90.5 in (W) x 90.5 in (H) x 11 in (D) |
| Kit Includes | Frame |
| Weight | 123:lbs |
| Product Weight | 46.5:lbs |
| Ship Height | 29 in |
| Ship Length | 18 in |
| Ship Width | 40 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 90.5"W X 11"D x 90.5"H |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Product Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!