Kit Includes
- (1)Frame
- (12)Channel Bars w/ Magnet
- (9) Channel Bars w/o Magnet
- (1)Hardware Bag
- (4)Mural Center Panels
- (2)Mural End Panels
- (1)Graphic Case-to-Counter Kit
- (1)Double LED Light Kit
- (1)Display Hard Case w/Wheels
A budget friendly pop-up display for the occasional exhibitor. To create a vibrant back wall for any presentation, choose from Velcro receptive fabric or laminated, full-color graphic mural panels.
| Graphic Area | Wrap : 68 in (W) x 31.75 in (H) , Graphic Size Display : 156 in (W) x 90.63 in (H) |
| Kit Includes | (1)Frame |
| Weight | 126:lbs |
| Product Weight | 94:lbs |
| Ship Height | 29 in |
| Ship Length | 18 in |
| Ship Width | 40 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | Display: 123.5"W x 34.5"D x 91.375" |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Product Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!