Kit Includes
- (1) iPad Display Stand
Create a cost-effective kiosk that stands out while keeping your tablet safe. The robust design fits all standard iPads. Constructed of steel and ABS plastic, the heavy-duty base keeps the display stable. Fits all Standard size iPads and has inserts to convert the holder to hold a iPad Air (Not compatible with iPad II, Air II, Mini or Pro)
| Graphic Area | (Assembled Dim) : 12.75 in (W) x 48 in (H) x 16.63 in (D) |
| Kit Includes | (1) iPad Display Stand |
| Weight | 21.5 lbs |
| Product Weight | 17.6 lbs |
| Ship Height | 15 in |
| Ship Length | 45 in |
| Ship Width | 5 in |
| Number of Imprint Colors | 0 |
| Artwork Required | no |
| Imprint Locations | |
| Product Size | (Assembled Dim) 12.75"w x 48"h x 16.625"d |
| Setup Charge | 0 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!