Fits all of our frame sizes & styles. Full-color dye-sublimation graphics. Fire-retardant & water repellent. Kit includes 2 corner banners.
| Graphic Area | (w/Bleed) 72.16"w x 81.75"h |
| Kit Includes | (1) Pair of Dye-sublimatedtent leg banners |
| Weight | 2 lbs |
| Product Weight | 1.25 lbs |
| Ship Height | 7 in |
| Ship Length | 13 in |
| Ship Width | 10 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 1 Corner : 32.5 in (W) x 79.5 in (H) x 32 in (D) |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!